Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Żądaj zmiany Konstytucji... oraz naprawy Ordynacji do Sejmu

W dniu dzisiejszym została wznowiona Głodówka. Celem jej jest poruszenie polskich parlamentarzystów do zmiany Konstytucji w zakresie wyborów tj. wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów lub Ordynacji mieszanej oraz naprawa innych aspektów prawa wyborczego.

Typ tekstu: Protest g�odowy
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2006-08-21 12:26:17
Czytano: 5974 razy

Żądaj zmian w Konstytucji... oraz naprawy Ordynacji

w zakresie                        

Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej:  lista postulatów w formacie A4 (pdf)
 
Wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych lub co najmniej Ordynacji  Mieszanej albo pozostawienie okregów wielomandatowych ale taką zasadą jaka obowiazuje   przy  Ordynacji  wybrczej  do  Senatu Rzeczpospolitej,  tj.  wchodzą  kolejni  kandydacji   z największym poparciem w Okręgu.

Otwarcie korporacji prawniczej poprzez taką  zmianę  Konstytucji, która pozwoli  na przeprowadzanie  egzaminów przez administracje państwową, a tym samym doprowadzi do zwiększenia podaży adwokatów na rynku usług prawniczych i spowoduje ograniczenie nepotyzmu towarzyskiego, rodzinnego  i rasowego w tym sektorze.

Umocowanie Prokuratury  w Konstytucji RP

Wprowadzenie do Konstytucji definicji  Polaka oraz określenie zasad przyznawania obywatelstwa. (jak to maja inne kraje)

Ordynacji wyborczej w następującym zakresie:

Wprowadzenie głosowania listownego  zarówno w kraju jak i z zagranicy

Dopasowanie Ordynacji  do konstytucyjnego wymogu równości wyborów, tj. utworzenie równych okręgów wyborczych.

Wprowadzenie przepisów do Ordynacji zapobiegającym  powtarzającym się  nadużyciom

Zmiana  przepisów  z Ordynacji wyborczej przepisów ograniczających "konkurencje", a tym samym wyborcze  inicjatywy obywatelskie - wprowadzenie takich wymogów, jakie stosowano w Ordynacji wyborczej w roku 1991

Inne przepisy:

Ustawy o Prokuraturze - poprzez dopasowanie tego aktu do obecnych realiów, np. zniesienie tajnych postępowań  dyscyplinarnych, wprowadzenie kadencyjności  pełnionych funkcji.

Ustawy Antykorupcyjnej - między innymi w zakresie oświadczeń majątkowych, co postuluje NIK. Zwiększenie odpowiedzialności karnej za złożenie nieprawdziwego oświadczenia majatkowego do  górnego pułapu zagrożenia karą za przestępstwa korupcyjne.  

Wyżej wymienione postulaty są niezbędne do przeprowadzenia  Naprawy Rzeczpospolitej. Bez zmiany tych przepisów nie może być mowy  o jakimkolwiek rzeczowym procesie naprawy państwa  i zwiększenia udziału Obywateli RP w życiu publiczno- politycznym. Proszę zważyć, że obecnie kilka milionów obywateli przebywa poza granicami RP i w tym przypadku niezbędne  jest szybkie wprowadzenie możliwości glosowania listowego. Ograniczenie ilości adwokatów, do około 6 tyś, narusza prawo do  bezstronnych procesów,  tym bardziej, że środowisko to reprezentuje  faktycznie  co najwyżej 3 tyś rodzin adwokackich. Ustawa o Prokuraturze to archaizm rodem z PRL, nadto dopszcza ona tajne postępowania dyscyplinarne, zaś brak kadencyjności powoduje swawolną polityke kadrową i wywieranie presji politycznej na prowadzone postępowania karne. Ustawa antykorupcyjna to  z koleji  w zakresie oświadczeń majątkowych "bubel" prawny. Jeżeli ktoś wział łapówke  łącznie 1 mln zł, kupił za to majątek  nieruchomy i ukrwa go nie wpisując w oświadczenia majątkowe, to ten czyn nie może być zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności, ponieważ przy takim pułapie kary,   można umorzyć postępowanie  z powodu na znikomą szkodliwość społeczną czynu. Ktoś celowo w 1997 roku obniżył zagrożenie wynikające z tego przepisu  z 5 do 3 lat. W innych krajach za składanie fałszywych zeznań grozi nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W sprawie konstytucyjnego zapisu definicji  Polaka i zasad przyznawania obywatelstwa, to  taka konieczność wynika z tego, że w obecnej chwili przepisy w zakresie nadawania obywatelstwa są wyjątkowo liberalne, nadto dochodzi do masowych nadużyć przy wtórnym uzyskowania obywatelstwa polskiego. Osoby, które dobrowolnie po II wojnie światowej opuściły Polske, nie powinny mieć szybkiej możliwości odzyskania obywatelstwa polskiego

Dalsze postulaty są oczywiste i powszechnie znane. Są to: miedzy innymi rzetelnie prowadzenie śledztw w sprawie polityków PIS.

Jako  forma  protestu  przeciwko  obecnie  obowiązującemu  stanowi   prawnemu &

1 2

Komentarze internautów

2012-05-27 23:08:57 Elżbieta
jestem pod głębokim wrażeniem

2006-08-24 07:47:48 » ex posel nowak
Podnoszenie faktów okolicznosci ( podanych w oparciu o archiwa) ktorych bieg rozpoczał sie w 1945, dzis sa podnoszone w publikacach IPN, nie jest antysemityzmem. Gdzie ja godze w interesy Zydów?

Czy kwestia nadreprezentacji Zydów w polskim zyciu publicznym nie jest warta akcentowania? Czy my mamy i nie możemy mowic o tym za 60 lat- jak dzis o Stalinizmie?

Poodbna kwestia, nadrepreentacji żydowskiego lobby była ostatnio dyskutowana w USA. Pisała o tym POlityka

2006-08-24 05:20:42 forkq
No i juz wydawalo mi sie, ze faktycznie jakis normalny czlowiek chce zrobic w Polsce cos dobrego, a tu wychodzi antysemita. Oj Wej.

2006-08-21 14:53:58 » ex posel nowak
Otwarcie korporacji adwokackiej wyjdzie tylko na dobre obywatelom, podobnie z oddzielenie funkcji prokuratora generalnego od ministra. Zmana systemu wyborczego tez jest konieczna

2006-08-21 12:22:31 Kylu
Z tymi zmianami w konstytucji to proszę uwżać. Władze dążą do zmian w konstytucji, jednak polegających na likwidacji przepisów delgalizujących europejski nakaz aresztowania. Mogliby to zrobić przy okazji zmieniania ordynacji wyborczej. TK uznał, że ENA jest niezgodny z konstytucją, mimo to ENA obowiązuje, TK kazał zmienić konstytucje. Nasze prawo jest tworzone tak aby pasowało do prawa tzw. Unii Europejskiej!

2006-08-19 19:00:15 » ex posel nowak
Pod kancelaria premiera licze na to, ze jakies 20 tys osób przeczyta dziennie adres strony, pod MS na Ujazdowskich 4 to samo, no i pod kancelarią prezydenta na Krakowskim Przedmiesciu tez jakies 30 tyś

Nie mowiac, ze jak sie zaawizuje załoga tych kompleksów awizacje przez megafon, to wlepią nos w okana a pozniej w internet, do tego ciche rozmowy po korytarzach

2006-08-19 18:25:45 » ex posel nowak
W poniedzialek jest rejestracja pikiety lub zgromadzenia i działamy do skutku.
Jak nie maja ochoty czytac korespondencj, to beda mieli taaaaaaaaki duzy baner z
www.raportnowaka.pl i rozmowki przez megafon

Posłowie i adwersarze moga szczekać... karawana idzie dalej...

Jestem wiecej niz pewny, ze co nieco dotrze do umysłow naszych parlamentarzystów. A jak wyjdzie z tego Majdan, to bedzie tym lepiej.

2006-08-19 11:50:41 Jozef
Od razu bym protestowal pod Sejmem !!!.

2006-08-14 16:35:16 » ex posel nowak
Panie Czerski, teraz to ja dopiero solidnie zglodnialem. Na odzew miediow to ja licze albo i nie licze od momentu, gdy przeniose go na ulice. Pod:

Sejm
Ministerstwo Sprawiedliwości
Kancelarie Prezydenta
Kancelarie Premiera
Aleje Jerozolimskie 125/127

Wtedy dziennikarze beda mieli stacjonarnie głodujacego Nowaka i beda mieli sensacje, ktora beda mogli naglosniść.

Na ich inicjatywe raczej nie licze.

2006-08-14 15:48:17 Jozef
Czy jest odzew mediow na Pana protest glodowy ???.

2006-08-14 10:41:16 » ex posel nowak
A to nie jest praca - to wydawnictwo! Czy ja mowie, komus, ze ma pracowac czy chwytac sie roboty.

A moze ja robie wiele rzeczy naraz...

Co za myślenie. Nie spyta sie taki co robie, a sugeruje, zebym sie wział do roboty. Moze by tak poczytac wiecej na tej stronie.

Ja od 1989 roku (w tym juz w RFN) prowadze działalność gospodarcza

2006-08-13 23:01:09 Mieciuś
co za bzdurna inicjatywa, głodować , strajkować - ale roboty żadnej się nie chwytasz. Facio daj se spokój bo nabawisz się wrzodów żołądla.

2006-08-08 18:11:13 mik4
Nikomu zle nie zycze,ale chce w to uwierzyc.
Pan jest lepiej zorientowany i zapewne wie co mowi,ja tylko popieram i namawiam do popierania madrych decyzji.Zycze powodzenia.

2006-08-08 18:01:07 » ex posel nowak
Panie Mik! Daje im góra rok... i odpłyną... wprost do kryminału

2006-08-08 17:59:17 mik4
Wiem cos z praktyki na temat organow scigania,ale od czego mamy mlodziez,jeszcze nie skorumpowana?Zydowski adwokat oszuka i Boga,ale polscy prawnicy znaja juz te oszustwa i czas najwyzszy zeby oszutom Boga
ukazac inna droge,tylko trzeba stworzyc do tego warunki i prawo bez zaklaman!
PS.Reprywatyzacja odbierze oszustom mozliwosci manipulacji.Zlodziej zakladajac fundacje do wybielania pieniedzy finansuje media,ktore przekonuja spoleczenstwa o potrzebie tej fundacji! Perpetum mobile!Samoutrzymujacy sie zlodziej stwarzajacy mozliwosci drugiemu zlodziejowi!

zobacz wszystkie (36) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 5:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami