Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


PZU jak Biedronka

Podobne praktyki jak w Biedronce stosuje równiez firma PZU. W chwili obecnej skontrolowano Okręgi jedynie w Olsztynie i Białymstoku. Teraz na tapete idzie cała Polska. Co się okaże?

Typ tekstu: Interwencje
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-05-12 00:01:19
Czytano: 4996 razy

ZASTĘPCA GŁÓWNEGO INSPEKTORA PRACY
Tomasz Gdowski

GNP-177- 5105-11/05
 
Warszawa15 kwiecień 2005r
.
Pan Zbigniew Nowak
Poseł na Sejm R P
ul. 1 maja 15 28 - 400 Pińczów

W związku z wnioskiem  Pana Posła  z dnia 26 lutego 2005r. o  przeprowadzenie kontroli w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń S.A., pragnę poinformować, że  inspektorzy pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku w marcu br. przeprowadzili kontrole przestrzegania przepisów prawa pracy w jednostkach organizacyjnych Oddziału Okręgowego PZU S.A. w Białymstoku - inspektoraty w Białymstoku i Zambrowie.
Przeprowadzone kontrole wykazały w szczególności naruszenia przepisów dotyczących czasu pracy.

Najpoważniejsze problemy w tym zakresie związane były z nierzetelnym prowadzeniem ewidencji czasu pracy, co skutkowało nieprawidłowym stosowaniem pozostałych przepisów o czasie pracy. Czynności kontrolne wykazały, że pracodawca naruszał przepisy poprzez niezapewnianie pracownikom odpowiedniej liczby dni wolnych wynikających z przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym, zatrudnianie pracowników w godzinach nadliczbowych z przekroczeniem dobowej normy czasu pracy bez rekompensowania  tej pracy,  zatrudnianie  pracowników w  niedziele bez  udzielania w zamian innego dnia wolnego od pracy.

Wśród stwierdzonych nieprawidłowości dotyczących wypłaty wynagrodzeń i innych świadczeń pracowniczych najpoważniejsze problemy związane były z niewypłacaniem świadczeń  z  tytułu pracy  w  godzinach  nadliczbowych  oraz  z  tytułu pracy w  niedzielę w przypadku nie udzielenia innego dnia wolnego od pracy.
Jednocześnie pragnę poinformować  Pana  Posła, że  na  podstawie ustaleń  dokonanych w trakcie kontroli dyrektorzy kontrolowanych Inspektoratów PZU S. A. ukarani zostali karami grzywny nałożonymi w drodze mandatów karnych. Ponadto do dyrektora Oddziału Okręgowego PZU S.A. skierowano wystąpienie zawierające wniosek o zapewnienie przestrzegania   przepisów  o  czasie  pracy  w  podległych  jednostkach    organizacyjnych i wypłacenie pracownikom należności za pracę w godzinach nadliczbowych.

Ponadto uprzejmie informuję, że obecnie trwają przygotowania do przeprowadzenia kontroli w jednostkach organizacyjnych PZU S.A. na terenie całego kraju.

 

umieścil - Zbigniew NOWAK

Komentarze internautów

2005-05-13 13:51:18 Wiewióra
Niestety ma Pan racje, tak jest w całej Polsce. Kto ponosi za to wine? Sami pracownicy (bo boją się o pracę) i zarządzający. W jednym z zakładów wszyscy siedzą do godziny 18-19 dlaczego? Bo Pani kierowniczka siedzi do 18 czy 19 i NIKT nie ma odwagi wyjść wcześniej od niej, choć pracują do godz. 16!!!! PARANOJA i ogłupienie. Polacy, Polakom SAMI gotują takie piekło. Dlaczego? Bo im głupszy człowiek tym bardziej wydaje się jemu, że jest NIE zastąpiony:-)))))))))))))

2005-05-13 08:37:20 Andrzej
Tego typu patologie sa na przadku dziennym w naszym kraju NIESTETY!!!!

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 4 i 1:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami