Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Dla prasy

prosze o rzeczowe zainteresowanie sie przedstwionymi postulatami, bo one są istota tego protestu.

Typ tekstu: Komunikaty
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-04-19 03:26:06
Czytano: 5878 razy

Zbigniew NOWAK Poseł na Sejm RP

________________________________________________________

dnia 2005-04-19 0602 264 159

 

KOMUNIKAT PRASOWY

TEMAT: Protest głodowy

Szanowni Państwo!

Niniejszym informuje, że podjęty z dniem 1 stycznia 2005 roku na znak protestu przeciwko bezczynności posłów na Sejm oraz władzy wykonawczej, protest głodowy, jest prowadzony nadal. Protest ten będzie prowadzony do momentu, gdy premier Rządu RP, oraz podległe mu ministerstwa nie zrealizują przedstawionych i przekazanych postulatów, które nie są niczym innym jak "przedłużeniem" interpelacji oraz zapytań poselskich lub innymi wnioskami, złożonymi np. w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej, niekiedy popartymi wyrokami NSA.

Oświadczam, że jako poseł na Sejm nie zgodzę się na nieprzestrzeganie lub nie-respektowanie zarówno uprawnień poselskich albo obywatelskich, w tym tych wynikających z konstytucji RP. Nie może być ta, że prokurator Karol Napierski nie wykonuje wyroków NSA i odmawia mi np. pomimo wyroku sądu administracyjnego wglądu do akt umorzonego postępowania prowadzonego w sprawie nieprawidłowości przy finansowaniu kampanii Mariana Krzaklewskiego. Media może interesować chwilowa sensacja, ja jestem jednak rzeczowo działającym posłem na Sejm, dlatego nalegam o ogląd stanu faktycznego zawartego w aktach tego postępowania karnego, tym bardziej, że jest ono prawomocnie umorzone. Nalegam na wgląd w to postępowanie, ponieważ wiem, że zawiera ono istotne informacje wskazujące na finansowanie polityków AWS przez mafie paliwową oraz zawiera też inne informacje. Przeszkodą   do wglądu nie może być też, że służbowy związek z tym postępowaniem miał prokurator Wassermann..

Nadmieniam, że wg mnie obowiązkiem mediów jest zbadać, szczególnie w kontekście komisji śledczej ds. PKN "ORLEN" wszystkich umorzonych dochodzeń związanych z finansowaniem kampanii wyborczej Mariana Krzaklewskiego w roku 2000. Podnoszę również, że złożony kilka miesięcy temu do Prokuratury w Płocku wniosek dotyczący podjęcia umorzonego (odmowa wszczęcia w roku 2001) przez podwładnych prokuratora Wassermanna postępowania, został uznany za zasadny, tym samym postępowanie w sprawie niegospodarności w PKN "ORLEN" jest prowadzone obecnie przez Prokuraturę Apelacyjna w Krakowie. Ustalenia poczynione do tego wątku mogą być istotne dla prac komisji.

Nadal akcentuje, że poseł Wassermann jest osobą, której dotyczy bezpośrednio przedmiot prac komisji śledczej, choćby z tego powodu, że w ramach przekazanego z Płocka do Krakowa śledztwa, musi on zostać obligatoryjnie przesłuchany, tym bardziej, że wątek ten zawiera kierunek śledztwa, w którym musi zostać wyjaśnione, dlaczego   w marcu 2001 przedwczesne odmówiono prowadzenia śledztwa w przedmiocie niegospodarności w PKN "ORLEN", oraz ukryto istotne dla tego zawiadomienia dokumenty ( anonim )

Z poważaniem

Zbigniew NOWAK

 

p.s. protest głodowy jest prowadzony w sposób rzetelny. To, że wykazuje jeszcze w miarę dobrą kondycje fizyczna i psychiczna można zapewne wytłumaczyć znaczną nadwagą na wstępie tego protestu, jak również przyjmowaniem witamin i minerałów jak również lecytyny w tabletkach, co nie zmienia tego, że dalsze jego kontynuowanie może on być zagrożeniem dla zdrowia

Komentarze internautów

2006-11-16 23:15:58 Levi
Ex-posle Nowak
Prosze nie lamac prawa i nie spamowac
Zycze przyjemnej odsiadki. No i dalszej kuracji odchudzajacej.

2005-07-01 14:57:28 łowca fraglesów
i rediferenc stairi rabadap rasta, jak to mówią we Wrocławiu... głosujcie na LPR i nie dajcie szansy temu cymbałowi

2005-05-14 23:09:41 Maslo
człowieku, weż sie lecz!!nigdy niezaglosuje na zadnego z was!!Ani na Ciebie ani na Twoich kolesiow..Banda zlodziei i pajacow..Dziekuje za uwage..

2005-05-06 22:08:55 kubuu
Pana wystąpienie w sejmie 05.05.2005 było żałosne jak pan.Pan jest typowym przykładem tego całego beznadziejnego sejmu,to smutne ze nasze ciężko zarobone pieniądze społeczęstwa wypłacane są na takiego cymbała. Pozdrawiam kubuu z gdyni

2005-05-05 19:18:05 Dalida
Panie Posle jako jednostka nie zmieni Pan tępoty ,głupoty, korupcji i układów skażonych ludzi reprezentujących nas-wyborców. Moim zdaniem walczy Pan z wiatrakami. Czy czytał Pan książkę pt:
DON KICHOT -auto Serwantes. Waro poczytac by umieć przewidzieć konsekwencje. Powodzenia????????

2005-05-05 16:14:34 Grzegorz
buhahahahaha - przecierz ten posel powinien juz dawno umrzec z glodu - widzialem go juz chyba z miesiac temu z tym protestem, a Nowak dalej zyje!! pewnei podjada w sejmowej restauracji.

2005-04-24 02:04:23 magda
hmm, dziwi mnie fakt, iz uwaza sie Pan za uczciwego czlowieka... zamiescil Pan na tej stronie pewien dowcip i musze przyzan ze do Pana jest on takze skierowany, Pan tez jest Poslem. wiec skoro innym POslom wierzyc nie trzeba, to dlaczego Panu nalezy przyznac racje?? wychodzi na to ze nikomu, bez wyjatku, wiec, po co to wszsytko?? no tak, po akcjach Leppera bylo trochce spokoju i nie bylo ise z kogo smiac.... pozdrawiam i niech Pna sie zajmie ta szkola...

2005-04-22 17:39:30 Jerzy
Nie dziwię się, że protest posła Nowaka trwa już tak długo. Podam przykład z Krakowa.
Urzędniczka Wydziału Architektury i Budownictwa wydała pozwolenie na budowę ewidentnie łamiąc Prawo Budowlane. Mieszkanka Krakowa już 5 lat(słownie: pięć) informuje różne władze nadrzędne o złamaniu prawa. Co na to władze? Zamiast wszcząć z urzędu postępowanie, decyzję unieważnić, a urzędniczkę ukarać, władze odrzucają zawiadomienie o złamaniu prawa argumentując, że osoba zawiadamiająca nie jest stroną w sprawie.... Taka jest reakcja na łamanie prawa!
Jeśli zobaczysz, że na ulicy bandyta napadł na jakąś kobietę, nie dzwoń na policję, bo przecież nie jesteś stroną w sprawie!!!

2005-04-22 17:18:20 Marek
Polacy!
Po 16 latach sięgnęliśmy dna.
Nędza, korupcja i bezprawie. Powszechne zezwierzęcenie.
Brońmy się, bo w przeciwnym razie wszystkich nas wymordują!

2005-04-21 16:09:57 leks
Tyko w Polsce z osób walczących o dobro kraju lub państwa robi się świrów.Gdzie były (niby)wolne media (spały) że od 1.01.2005r poseł strajkuje, a na ten temat pierwszą wzmiankę usłyszałem przed samymi świętami Wielkanocnymi.To świadczy o wybiórczym informowaniu przez media.

2005-04-21 11:45:44 Irek
Facet, który jest posłem, powinien zachowywać się jak poseł, a nie jak cienki aktor. Jak dobrze, że kadencja Sejmu się kończy, przynajmniej tacy posłowie pojadą wreszcie do domu!

2005-04-21 11:40:25 deputy
Oj, nie wiesz kolego jak to dobrze miec rozum....

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 3 i 4:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami