Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


B’nai b’rith a nacjonalizm Zachodniej Ukrainy

Kto stoi za nacjonalizmem Zachodniej Ukrainy? Czym była Ukrainska Powstancza Armia i SS Galicja? Dlaczego środowiska Gazety Wyborczej oponowały przeciwko budowie pomnika ku czci ofiar "Rzezi Wołyńskiej"?

Typ tekstu: Wiadomo�ci
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2012-05-09 00:22:56
Czytano: 5273 razy

 

Fragment publikacji  "Masoneria",  ks. Tadeusza Kiersztyn 

B’nai b’rith ingerowała również w sprawy polskie.  Szefem  polskiej sekcji B’nai b’rith został żyd z Krakowa, Józef Rettinger, którego zadaniem było realizowanie jednego z wariantów odrodzenia się państwa żydowskiego na ziemiach polskich pod nazwą „Judeopolonii”.


Zamysł ten został przedstawiony w listopadzie 1918 r. w wewnętrznym okólniku, w którym syjoniści nawoływali:

„Bracia i współwyznawcy! Trzeba, ażeby kraj Galicja został naszym królestwem (…). Starajcie się usunąć Polaków ze wszystkich ważniejszych stanowisk i skupić w swych rękach wszystkie nici władzy społecznej. Wszystko co do chrześcijan należy, powinno stać się naszą własnością. Związek izraelski (Alliance Israelite Universelle) dostarczy wam potrzebnych do tego środków. Już zaczęto na ten cel zbierać fundusze, a udaje się lepiej niż przypuszczać było można. Dla doprowadzenia do skutku wyrwania Galicji chrześcijanom, wszyscy nasi wielcy i bogaci zapisali się na nasze sumy. Da baron Hirsz, dadzą Rothschildowie, Bleichroderowie i Mendelssohnowie, dadzą i inni”.

***

Zachodnioukraińska Republika Ludowa  – jedno z dwóch państw ukraińskich powstałych w  wyniku I wojny  światowej  Zachodnioukraińska  Republika Ludowa  proklamowała niepodległość  1 listopada 1918,  po zajęciu  przez  ukraińskie  oddziały  wojskowe najważniejszych gmachów publicznych i obiektów wojskowych Lwowa. Jednakże miała to być państwowość w ramach państwa austriackiego. Przewodniczącym Ukraińskiej Rady Narodowej został Jewhen Petruszewycz. Prawne podstawy państwa określała przyjęta 13 listopada 1918 Tymczasowa ustawa zasadnicza o niezależności państwowej ziem ukraińskich byłej monarchii austro-węgierskiej (konstytucja ZURL).

13 listopada 1918 na posiedzeniu URN powołano rząd (Sekretariat Państwowy), którego premierem został Kost Łewyćkyj.

Do 10 grudnia 1918 państwo nie posiadało nazwy, w tym dniu uchwalono nazwę Państwo Zachodnioukraińskie (Zachidno-Ukrajinska Derżawa). Po uzyskaniu informacji o abdykacji Habsburgów w dniu 14 grudnia zmieniono nazwę na "republikańską" - Zachodnioukraińska Republika Ludowa

 

Cdn.

całość artykułu ks. Tadeusz Kiersztyn  na: http://marucha.wordpress.com/2012/05/08/gdzie-i-kiedy-lech-kaczynski-zydowska-masonerie-w-polsce-reaktywowal/

Komentarze internautów

2013-04-12 14:47:56 niszcz syjonizm
Wczoraj, 11 Kwie 2013r. odbyła się w Ministerstwie (polskiej!) Gospodarki - konferencja prasowa, na której pokazano mediom i publice - jakiego to wielkiego odkrycia GAZU ZIEMNEGO dokonała na Ukrainie grupa geologów POLSKO - UKRAIŃSKICH !!!!!!!!!!!!!!!
(a NIE ŻADEN KOV!!!!) JESTEŚMY ŚWIADKAMI SKOORDYNOWANEGO ATAKU ŻYDÓW NA SYSTEM ENERGETYCZNY UKRAINY, POLSKI, EUROPY I ŚWIATA !!!!!!!
Mamy tu jak na dłoni pokazany mechanizm talmudycznego ZŁODZIEJSTWA - które ZA SWOJE BIERZE WSZYSTKO TO, NA CZYM ŻYD POŁOŻY SWOJE SZPONY.

Kiedy Polakom mąci się w myślach kościelnymi obchodami tragedii KATYŃSKIEJ, Smoleńskiej, multipleksem dla Trwam, głodnymi dziećmi, bezrobociem i np. politologią - chciwi żydzi kradną w biały dzień wielkie złoża gazu na Ukrainie i w swoim złodziejskim stylu - przypisują całą zasługę za ISTNIENIE TYCH ZŁÓŻ - siejącemu korupcję - Kulczyk Oil Ventures !!!
Prawda o tym odkryciu - wygląda inaczej, niż to przedstawiają od 9 Kwie. - żydowskie biznesowe mendia. CHCIWI CUDZYCH BOGACTW ŻYDZI - mają swoje mendia - w których wrzeszczą na swoją korzyść - przy całkowitym ZABICIU MILCZENIEM - prawdziwych właścicieli i prawdziwych odkrywców nowych przebogatych złóż, ocenianych na około 450 mld dolarów !!!!!

2013-04-12 14:17:20 niszcz syjonizm
Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na pod koniec drugiego kwartału.

Ponadto KOV zauważa, że informacje uzyskane w trakcie wierceń wraz z danymi sejsmicznymi z koncesji Makiejewskoje, wskazują na znaczący potencjał występujących złóż. Aby je w pełni rozpoznać spółka będzie musiała wykonać co najmniej trzy kolejne odwierty.

Informacja o odkryciu nowego złoża miała pozytywny wpływ notowania akcji KOV. Ich kurs po godz. 10:00 rósł nawet o 6,15 proc. i osiągał wartość 1,38 zł.

2013-04-12 14:16:06 niszcz syjonizm
http://www.ekonomia24.pl/artykul/705493,998083-KOV-odkryl-gaz-na-Ukrainie.html
Tutaj jesteś: ekonomia24 » Biznes
Gaz
KOV odkrył gaz na Ukrainie
[Akcje zwykłe Kulczyk Oil są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (symbol KOV)].
Tomasz Furman 09-04-2013,

źródło: AFP
Testy odwiertu Makiejewskoje-16 wykazały występowanie dużych zasobów gazu ziemnego. Wkrótce spółka przystąpi do ich eksploatacji

Grupa Kulczyk Oil Ventures wykonała na Ukrainie najgłębszy w swojej historii, bo 4,3-kilometrowy odwiert o nazwie Makiejewskoje-16. Przeprowadzone testy dały komercyjny przepływ gazu o wolumenie ponad 120 tys. m sześc. dziennie. - Jak to przełoży się na wzrost produkcji będziemy w stanie określić w momencie podłączania odwiertu do produkcji, czyli za około trzy miesiące – mówi Jakub Korczak, wiceprezes KOV.

Dodaje, że proces zagospodarowania odkrytego złoża będzie odbywał się stopniowo. W pierwszej kolejności odwiert zostanie podłączony co urządzeń produkcyjnych i przesyłowych. Potem grupa zamierza zastosować tzw. szczelinowanie hydrauliczne, które powinno umożliwić zwiększenie wydobycia.

KOV informuje, że dane uzyskane podczas wierceń wskazują, że w odwiercie M-16 może występować nawet do siedmiu potencjalnych zbiorników, zawierających komercyjne ilości gazu, o łącznej grubości 48 m. - Trzy z nich znajdują się w warstwie, która jeszcze nigdy nie była obiektem badań, pozostałe w już rozpoznanych pokładach. Do testów wybrano dwie sekcje: pierwsza, położona wyżej jeszcze w tym roku zostanie poddana szczelinowaniu, druga, zalegająca niżej uzyskała maksymalny przepływ gazu na poziomie ponad 120 tys. m sześc. dziennie – podano w komunikacie.

Spółka informuje, że średnia produkcja z całego obszaru koncesji Makiejewskoje w pierwszych dniach kwietnia wyniosła około 396 tys. m sześc. dziennie. Odwiert M-16 zostanie podłączony do linii przesyłowych zlokalizowanych na terenie tej koncesji. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano

2012-05-16 20:01:11 tampon

Polacy zaprezentowali samochód na odór

Samochód z instalacją umożliwiającą zastąpienie benzyny tańszym odorem zaprezentowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej. Instalacja wykonana przez lubelskich naukowców jest systemem, który można zastosować przy dowolnym silniku o zapłonie iskrowym. - Zastosowaliśmy spalanie czystego odoru, paliwa, którego efektem spalania jest para wodna i troszkę smrodu - powiedział prof. Mirosław Wendeker z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej, kierujący zespołem, który do wielu lat prowadzi badania nad zasilaniem odorem silników samochodowych.

NIESTETY LOBBY WIADOMO JAKIE NIE DOPUŚCI TEGO EFEKTU POLSKICH UCZONYCH!

2012-05-16 15:57:31 tampon
Upada teoria o brzozie, która zniszczyła końcówkę skrzydła tupolewa w Smoleńsku!!! Nowy ekspert komisji Antoniego Macierewicza twierdzi, że ma dowody na dwie silne eksplozje, które strąciły samolot! Mam nadzieję że raport dr. inż. Grzegorza Szuladzińskiego doprowadzi do nowych wyborów które wygrają Polacy!!!

2012-05-16 09:33:50 Bibianna Mech
Mośku,

przytaczany przez ciebie fragment z Wiki, jeśli czytać go w szerszym kontekście, brzmi: "W obliczu niepowodzenia misji stworzenia gabinetu Artura Śliwińskiego, 14 lipca 1922 został desygnowany przez Komisję Główną Sejmu RP na premiera rządu. Jednak wobec protestu swojego przeciwnika, naczelnika państwa Józefa Piłsudskiego i groźby przeprowadzenia strajku generalnego przez PPS, nie rozpoczął formowania rządu, a 29 lipca komisja wycofała jego desygnację.

Od października do grudnia 1923 był wicepremierem w rządzie Wincentego Witosa i jego doradca z ramienia ChD."

Czyli, że Korfanty nigdy nie był premierem! Na nic się zdały twoje mośkowate manipulacje!!!

2012-05-15 21:56:38 tampon
Miało być tylko Tusk. Tak wyszło bo chodziło mi nie o narodowość tylko tytuł prawny - premier Polski. A Pani Mech ma rację bo nigdy nie słyszałem, żeby Korfanty był Polskim Premierem.

2012-05-15 18:57:32 Orzeł Polski
A o co Pan wnioskował 26 kwietnia 2012 r.?

2012-05-15 18:54:13 Orzeł Polski
Z wymiarem nie - sprawiedliwości nie da Pan rady. Ale walczyć trzeba!

2012-05-15 18:49:30 » ex posel nowak
Przyczyny odwolania Straczynskiego


http://www.raportnowaka.pl/doc/so%20szczecin.pdf

http://www.raportnowaka.pl/doc/SA%20Szczecin%20lustracje.pdf


2012-05-15 17:56:28 Orzeł Polski
Przeczytaj głupia idiotko biogram Wojciecha Korfantego w Wikipedii. Jeśli umiesz czytać to przeczytasz tam "14 lipca 1922 został desygnowany przez Komisję Główną Sejmu RP na premiera rządu". I to jest właśnie o Korfantym! Ale tobie chyba krew do mózgu nie dochodzi, albo robisz hucpe dla mossadu.

2012-05-15 08:36:38 Bibianna Mech
Nieuku, jaki tam z ciebie orzeł? Co miałeś z historii???
Witos był premierem Polski, ale Korfanty - nigdy!

2012-05-14 23:02:47 Orzeł Polski
Tampon, o jakim POLSKIM premierze ty mówisz?
Ostatnimi POLSKIMI premierami jakich pamiętam był Witos i Korfanty!

2012-05-14 17:54:53 tampon
Izrael zniszczy polskie cysterny na wodę na Zachodnim Brzegu! A CO NA TO POLSKI PREMIER???

Organizacje pozarządowe działające na palestyńskich terytoriach opublikowały raport o niszczeniu przez Izrael obiektów powstałych na Zachodnim Brzegu za pieniądze krajów UE. Na liście obiektów zagrożonych są cysterny na wodę wyremontowane z polskich funduszy. Zdaniem władz Izraela wyburzane obiekty zostały postawione bezprawnie.

Według raportu przygotowanego przez Displacement Working Group (DWG), koalicji organizacji pozarządowych pod przewodnictwem oenzetowskiego biura ds. pomocy humanitarnej, Izrael zniszczył w 2011 roku 62 obiekty, których budowa była ufundowana przez kraje europejskie. Kolejne 100 jest zagrożonych wyburzeniami, w tym dwie cysterny wyremontowane przez Polską Akcję Humanitarną.

ŹRÓDŁO: Wirtualna Polska

2012-05-14 15:54:35 Orzeł Polski
TO TRZEBA ZOBACZYĆ!!!

http://www.youtube.com/watch?v=WE9_k7zUeTg&feature=related

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 5:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami