Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Nowa afera spirystusowa

Brak reakcji skłonił związkowców do skierowania listu do samego Ministra Finansów, pana Jacka Vincenta Rostowskiego. Skala zjawiska pozwala nazwać ujawnione zjawisko nową aferą spirytusową w którą zamieszani są urzędnicy państwowi najwyższego szczebla. Wa

Typ tekstu: Patologie
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2009-06-24 16:07:12
Czytano: 4130 razy

 

Dnia 20.02.2009r Związek Zawodowy Celnicy PL wystosował do szefa Służby Celnej Jacka Kapicy list otwarty, w którym wskazuje się na nieprawidłowości w Służbie Celnej i niedopełnienie obowiązków przez urzędników tworzących prawo akcyzowe dotyczące alkoholu.

Brak reakcji skłonił związkowców do skierowania listu do samego Ministra Finansów, pana Jacka Vincenta Rostowskiego. Skala zjawiska pozwala nazwać ujawnione zjawisko nową aferą spirytusową w którą zamieszani są urzędnicy państwowi najwyższego szczebla. Warszawa milczy.

Proceder mieliśmy okazję poznać przy ujawnieniu wcześniejszej afery związanej z przemytem alkoholu. Przemytnik dodaje do spirytusu związki chemiczne pozwalające zakwalifikować powstały roztwór do kategorii spirytusu technicznego, po czym od owego płynu nie płaci na granicy akcyzy. Po kontroli celnej, która jest już formalnością, ów przemytnik strąca szkodliwą substancję z roztworu (czasem skuteczniej, czasem mniej skutecznie) i otrzymany w ten sposób spirytus spożywczy sprzedaje na rynek krajowy. Działalność ta według szacunków naraża budżet państwa na ok. 4mld zł strat rocznie z tytułu nieegzekwowanych akcyzy oraz innych podatków w tym VAT i dochodowego. W liście zwraca się szczególna uwagę na luki prawne oraz brak kontroli nad alkoholem celowo „skażonym” czynnikami z których łatwo go oczyścić i ponownie sprzedać jako spożywczy, a także na niespójne i niedbale napisane prawo akcyzowe. Należy również zaznaczyć, że źle oczyszczony spirytus pozostaje trucizną szkodliwą dla zdrowia spożywających go konsumentów.

wiecej na:  

http://www.gover.pl/raporty/szczegoly/guid/nowa-afera-spirytusowa-czyli-pisza-celnicy-do-rostowskiego

Komentarz. W przedmiotowej sprawie zostało złożone zawiadomienie do Prokuratury Krajowej - Wydział Przestępczości Zorganizowanej. Czekamy na efekty pracy prokuratury. Przypominam,  że  już  raz podobne  zawiadomienie  złożone przez byłego posła - Zbigniewa Nowaka wywołało  tzw. aferę gier losowych.

I jeszcze jedna uwaga. Za poswiadczenie nieprawdy grozi  5  do 8 lat pozbawienia wolności, za sporzadzenie nieprawdziwej faktury na grube miliony z KKS,  można usłyszeć jedynie  wyrok do lat 3 panie Ziobro.

Zbigniew NOWAK  - info@raportnowaka.pl    tel. 500 633884

Komentarze internautów

2009-07-09 23:18:12 ahab
Najważniejsze informacjeKanały RSS
Tagi: prawo i sprawiedliwość19:10, 09.07.2009 /PAP
Siedziba PiS zostanie w rękach izraelskiej spółki
MIASTO NIE ODZYSKA NIERUCHOMOŚCI

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 5:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami