Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Co jest patologią w prokuraturze?

Sąd Najwyższy uniewinnia opozycjoniste a prokurator prokuratury powszechnej i sędzia pod sąd... Tekst ku przestrodze obecnym prokuratorom

Typ tekstu: Patologie
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2010-11-05 14:52:13
Czytano: 3137 razy

 

BANDYCI W POLSKIM SEJMIE

 

Śledztwo prowadzone w sprawie zbrodni komunistycznych popełnionych w 1982 roku przez funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości poprzez wydanie bezpodstawnych wyroków skazujących wobec osób prowadzących działalność opozycyjną (S 37/07/Zk)

Na podstawie akt głównych sprawy karnej przeciwko pokrzywdzonym ustalono,  że zostali oni zatrzymani pod zarzutem sporządzania, przechowywania i kolportażu ulotek o treści antypaństwowej, tj. popełnienia przestępstw z art. 48 ust. 2, 3 i 4 dekretu z dnia 12.12.1981 roku o stanie wojennym i in. W ramach śledztwa, prowadzonego w trybie doraźnym przez Wojskową Prokuraturę Garnizonową w Zielonej Górze wskazana grupa osób została tymczasowo aresztowana i postawiona w stan oskarżenia. W wyniku procesu prowadzonego przed Sądem Śląskiego Okręgu Wojskowego we Wrocławiu oskarżeni skazani zostali na kary pozbawienia wolności, w tym warunkowo zawieszone.
 

W wyniku rewizji wniesionej przez oskarżyciela publicznego Sąd Najwyższy zmienił wyrok sądu pierwszej instancji modyfikując nieco przyjętą kwalifikację prawną oraz zaostrzając kary wobec skazanych poprzez orzeczenie bezwzględnych kar pozbawienia wolności.

Ze zgromadzonych materiałów wynika, że  pokrzywdzeni zostali uniewinnieni przez Sąd Najwyższy wyrokiem z  9.09.1994 r., w następstwie rozpoznania rewizji nadzwyczajnej wniesionej na ich korzyść przez Naczelnego Prokuratora Wojskowego.

Śledztwo jest obecnie we wstępnej fazie, gromadzony jest dalszy materiał dowodowy.

Żródło IPN

 

Komentarze internautów

2013-06-19 00:52:40 » ex posel nowak
NIK zajmuje sie takimi głupotami a zorganizowane grupy przestępcze z sadu,prokuratury i policji fabrykowali dowody i potwierdzały nieprawda w Ziobrowskich śledztwach i procesach mających promować Ziobro . Przeciez ci przestępcy za darmo tego nie robili tylko z chęci osiągnięcia korzy sci takie awansu, Dowód:sieradzka prokurator okręgowa k.Patora przeniosła badania z Lodzi do Szczecina ponieważ w Lodzi nie mogla uzyskac falszywego zaswiadczenia DNA na podstawie fałszywych materialow dostarczonych do badan przez wieluńska policje.

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 4:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami