Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Poseł w Agencji

Poseł Rzeczpospolitej Bronka Kowalska przyjmuje darowizny, a potem niczym lew występuje w obronie darczyńcy. Wynajmuje się także do reklamowania sponsorów. Jak daleko jeszcze do dna?

Typ tekstu: Pos�owie
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-06-08 18:53:30
Czytano: 7482 razy

Poseł Rzeczpospolitej przyjmuje darowizny, a potem niczym lew występuje w obronie darczyńcy. Wynajmuje się także do reklamowania sponsorów. Jak daleko jeszcze do dna?

Niedawno  o tajemniczej darowiźnie (pisała jedna z gazet z udziałem posła Nowaka), którą firma Inkasso- Reform specjalizująca się w handlu długami sprezentowała posłance Bronisławie Kowalskiej (SLD) z LEGNICY.

Tajemniczej, bo obie strony nie przyznawały się do pieniędzy, a my akurat dysponujemy kwitem  kasowym  dokumentującym  ich  przekazanie.  W  publikacji zastanawialiśmy się, za co KOWALSKA dostała tę forsę, a także czy był to gest incydentalny.

Poszukaliśmy odpowiedzi, no i mamy bardzo przykrą dla wyborców informację: albo posłanka zwariowała, albo traktuje swoją obecność w Sejmie jako okazję do geszeftów, którymi natychmiast powinna zająć się Komisja Etyki. Kto wie, czy i dla prokuratury nie znalazłoby się też coś do roboty. Oto szczegóły.

Kilka  tygodni  po  wspomnianej  wziątce  od  Inkasso- Reform  KOWALSKA  wystąpiła w Sejmie z  interpelacją,  skierowaną do ministra finansów. Chodziło jej o to, że zajmująca się mydłem i powidłem spółka Remmak z LEGNICY nabyła trzy osobowe mercedesy, które przerobiła na ciężarowe, "a już w czerwcu rozpoczęto w spółce kontrolę podatkową, a następnie  kontrolę  skarbową",  co (o zgrozo!)  "zakończyło  się  dla spółki  negatywnie, tj. wydano  decyzje stwierdzające nieprawidłowe odliczenie podatku VAT, gdyż samochody nie posiadały homologacji" - irytowała się KOWALSKA, żądając nawet od premiera "bezzwłocznego podjęcia przez podległe panu służby stosownych działań..." na rzecz przyzwoitego traktowania przez fiskusa "spółki Remmak oraz członków jej zarządu".

Można by powiedzieć, że to bardzo ładnie, gdy parlamentarzystka w staraniach o szczęśliwość powszechną nie gubi z pola widzenia pojedynczych ludzi oraz interesów drobnych  przedsiębiorców. Okazuje się  jednak, że  firmę  Remmak ł ączy  bardzo  wiele (by nie rzec wszystko) z hojnym dla Kowalskiej darczyńcą, czyli Inkasso-Reform. Ten sam adres, telefony i... właściciele (Waldemar Nazarewicz, Artur Patla i Andrzej Ratajczak), dla których skuteczność interwencji posłanki oznaczała mieć lub nie około 500 tysięcy złotych.
Mimo śmierdzącej korupcją zbieżności dat, firm oraz osób występujących w sprawie darowizny  i późniejszej  interpelacji,  nie  formułowalibyśmy  aż tak  drastycznej hipotezy o stanie zdrowia Kowalskiej, gdyby nie wpadły nam w ręce kolejne kwity, które obrazują, że swoje biuro poselskie w LEGNICY zamieniła w... agencję reklamową!

Proceder  wyglądał  następująco:  najpierw KOWALSKA  wysłała  do "bogola" informację, że przygotowuje dla dzieci z najbiedniejszych rodzin prezenty (pluszowe misie, słodycze, przybory szkolne). Na swoim druku firmowym bardzo stanowczo (używając absolutnie nieżebraczych sformułowań typu: "Chcę, aby tak było";  "Proszę o kontakt z moim biurem w terminie do...") wzywała adresata do ofiarności...

Rzecz w tym, że później sponsor nie dostarczył prezentów, które mogłyby rozjaśnić dziecięce buzie, lecz rozjaśnił buzię Kowalskiej, zamawiając u niej i płacąc za usługę reklamową: "Przedmiotem  niniejszej umowy jest wykonanie  świadczenia  reklamowego na rzecz  firmy PKO BP SA I Oddział Centrum na kwotę 5 tyś zł" - czytamy w paragrafie 3 umowy nr 91/2002/32/MR z 15 listopada 2002 r.

Co ciekawe, kasa nie przepływa przez konto bankowe, lecz na bezczelnego wędruje prosto "do ręki".  Nie  ma jej  śladu w  rejestrze  korzyści,  nie  zostaje  też uwzględniona w składanych Kancelarii Sejmu sprawozdaniach finansowych biura poselskiego.
Jak się to ma do obowiązujących w parlamencie reguł - tłumaczy nam jeden z posłów niezależnych:

- Jeśli to jest prawda, to ona chyba oszalała. Żeby poseł za pieniądze podejmował się reklamy? Niechby i cel był najszczytniejszy - nie wolno! Legalną dobroczynność "robi się" inaczej: sponsor kupuje jakieś gadżety, stoi w tle ze swoimi banerami reklamowymi a my wręczamy i wdzięczymy się do kamer, że to niby z własnej krwawicy ufundowane. Tak na przykład działał senator Lesław Podkański z PSL, gdy rozdawał chłopom anteny satelitarne, za które zapłacił znany z afery żelatynowej Kazimierz Grabek.

Akcje dobroczynne Kowalskiej opłaca w LEGNICY kilkadziesiąt osób i firm z Inkasso-Reform na czele. Nie kwestionujemy, że posłanka za część z tych pieniędzy faktycznie kupuje "pluszowe misie" oraz aplauz wyborców. Ale za jaką część? Tylko Bóg raczy wiedzieć i... sama KOWALSKA.

F&M/Zbigniew NOWAK

 

od red: ...a my kierujemy do  prokuratury zawiadomienie celem przeprowadzenia postępowania karnego, ktore zdejmie z poseł Kowalskiej ten odor poselskiego szamba

 

Komentarze internautów

2009-04-19 11:28:43 ewa
bardzo ciekawe to - dobrał się pan do tematu który jest znacznie ciekawszy niż pan sądzi ,inkasso reform tofirma o bardzo ciekawych powiązaniach ,ale tu trzeba większej siły przebicia aby się panom przyjrzeć ....

2006-11-02 21:41:13 chmura
nie ma poznaj swojego posla

2005-06-28 03:36:14 Michał www.normalnapolska.com
JEDNO CO WARTE PODKREŚLENIA I MNIE SIE PODOBA, ŻE MA PAN ODWAGE DO NIECENZUROWANIA !!! TO MIŁE Napisanie czegoś anty na stronie unii wolności, czy np nowej Partii LOS polski skonczyl sie wyczyszczeniem anonsu. PAN CHOCIAZ JEST UCZCIWY na swojej stronie. Tak a propo mniej tekstu a rzetelniej i tylko te z grubej rury nie o płotkach i pikusiach.

2005-06-09 23:37:58 Stan Tymiński
Nowak , czy mnie poprzesz w wyborach prezydenckich?
Po swojej wygranej gwarantuję Ci dostęp do wszystkich materiałów.
To będzie dopiero "Raj na ziemi"
Ja już zaczołem - mam teczkę na Wałęsę od ponad 15-tu lat.

2005-06-09 14:47:31 walcz!!
Nowak, a może w poprzednim wcieleniu to byłeś ten Zbyszek Nowak od rece, które lecza??

2005-06-09 13:46:09 Julia
Wiem, że moje pytanie nie jest zgodne z tematem tego (jekże ciekawego!) artykułu ale mam pytanie: Jakim cudem Pan żyje jeśli Pan nie je od wielu (nawet nie pamietam ilu!) miesięcy?!?!

2005-06-08 23:55:05 Nie mogę się zorientować :
Domysły każdy jakieś snuje , nie wszyscy są tak otwarci , aby je publikować.
Artykuł należy napisać dokładnie i zrozumiałym dla wszystkich językiem. W artykule , który należy kilka razy czytać przed opublikowaniem nie może być literówek.
Czy są jeszcze inne literówki w artykule ?
Snuję domysł , że może są , i dlatego artykuł jako całość nie jest wart czytania , a tymbardziej publikacji.
Kto lub co to jest "bogal" ?
cytat:
Proceder wyglądał następująco: najpierw KOWALSKA wysłała do "bogola" informację
koniec cytatu
Całość niezrozumiała i do mojej ciemnej głowy nie wchodzi.

2005-06-08 21:48:05 » posel nowak
nie 2 a 5 tys To była literowka. Ja nie wyciagam wnioskow, ja zauwazam, ze posłanka wzieła darowizne od firmy, ktorej pisała interpelacje, tylko po to aby ta nie zapłaciła 500 tys zł.
Trzeba sprawdzic na ca ja preznaczyła i na tym koniec
Domysly to pan moze snuc ! Ja tego nie robie
Jedno jest pewne- to nie powinno miec miejsca

2005-06-08 21:41:10 panie pośle nowak
chcę zapytać, który z posłów ma udziały lub wykupił firmę asekuracyjną ,,WARTA''. W Ostrowie wydarzył się wypadek, gdzie urzytkownik najechał na dziurę głeboką w jezdni a oni uchylają się od zapłaty mimo, że wszystkie formalności sa zachowane przez poszkodowanego a jego chcą zbyć i nie wypłacić stosownego odszkodowania.Policja na miejscu zdarzenia nakazała natychmiast zabezpieczyć teren a wyrwa następn. dnia została zalana masą bitumiczną.Pytanie...czy kolejne zachodzi złodziejstwo na uczciwym obywatelu????

2005-06-08 21:04:20 Nie mogę się zorientować :
Faktycznie , przeczytałam sama trzeci raz ten artykuł. Chodzi chyba o podejrzenie łapówki w wysokości 2 tyś. zł. za nieściąganie 500 tyś. zł.

Tak , czy inaczej wyciąga pan daleko idące wnioski. Pieniądze (2 tyś. zł.) to chyba nie afera , nie sądzę , aby posłankę było można kupić za tą kwotę.

2005-06-08 20:57:05 Nie mogę się zorientować :
Przecież z treści artukułu wynika co innego
Proszę przeczytać ten artykuł - bo jest sprzeczny z pańskim komentarzem.

2005-06-08 20:52:35 » posel nowak
500 tyś to jest to co miała zaplacic kontrolowana spolka Urzedowi Kontroli Skarbowej

Druga suma byla dla poslanki Kowalskiej

2005-06-08 20:26:18 Nie mogę się zorientować :
O ile pieniędzy idzie w artykule. Raz występuje 500 tyś. , z banku PKO 2 tyś. Występuje jakiś "kwit kasowy" - ogólny bełkot.

2005-06-08 20:13:58 walcz
Nowak, a slyszalem, ze którys poseł nie zapłacił za piwo w restauracji sejmowej

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 0:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami