Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Jak Borowski państwo polskie naprawia...

Od trzech lat leży w szufladzie marszałków projekt uchwały antykorupcyjnej. Można powiedziec śmiało, że ukrywali go przed opinią publiczną. Zapewne po to, żeby nie wywołac w zakresie naprawy państwa - debaty publicznej.

Typ tekstu: Pos�owie
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-06-21 18:33:36
Czytano: 5021 razy

 

Od trzech lat leży w szufladzie marszałków, na początku Marka Borowskiego, póżniej Józefa Oleksego, następnie Włodka Cimoszewicza, projekt uchwaly antykorupcyjnej. Można powiedziec śmiało, że Borowski, podobnie jak pozostali panowie,  ukrywał go przed opinią publiczną. Robił to zapewne po to, żeby nie wywołac w zakresie naprawy państwa debaty publicznej.

Niby nic, żada ustawa, która by wiązała  rząd,  ABW, itd, ale jednak zawsze coś. Debatując  na uchwałą Sejmu, można by było podnieśc co nieco, oraz różne takie  sprawy.

Taka debata, a następnie zobowiązanie się moralne posłów do intensyfikacji działań antykorupcyjnych prowadziło by zapewne do jednego. Nikt z posłów na Sejm nie powiedziałby - sorry - ja nic nie mówiłem w tym temacie, ja nie głosowałem za zwalczaniem korupcji w Polsce, ponieważ - nie było w tym zakresie żadnych obrad Sejmu, tj. zobowiązań posłów.

Projekt uchwały wydała z siebie Komisja Kontroli Państwa. Było to jeszcze za czasów,kiedy komisją kierował siedzący w wiezieniu - poseł Andrzej Pęczak.

W dniu 7 stycznia br.  kandydat na marszałka Włodzimierz Cimoszewicz zobowiazał sie w odpowiedzi na podniesioną prze mnie kwestie debaty nad korupcją ( projektu uchwały ), że zajmie sie tym tematem.

Głodowałem o to 129 dni. Nigdy nie otrzymałem odpowiedzi, a jedyne co zrobił obecny marszałek, to kazał sprawdzic w biurach posłów, czy ktoś nie zatrudnia rodziny.

Taki jest efekt kierwania przez premiera, "akcja czyste ręce" Sejmem RP

Tu można przyeczytac, jaka jest skala hipokryzji Marka Borowskiego. 

Nie wspomne o tym, że jak "Fakt" przyłapał na próbie płatnej protekcji posłankę Jolantę Szosnowską,  to bronił jej jak niepodelgłosci. Problem w tym, że posłanka będzie miała proces karny o próbę szprzedania przedsiębiorstwa, tj o płatną protekcje.

Komentarze internautów

2005-12-14 14:04:22 Patriota
Ten też powinien trafić przed Trybunał on ma wiele więcej na sumieniu

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 4 i 3:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami