Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Dochnalowe prywatyzacje?

W załączeniu przedstawiam wykaz sprywatyzowanych za czasów AWS przez BMF firm państwowych. Jeden z prezesów tej spółki pracuje obecnie u Dochnala. Wg. Najwyższej Izby Kontroli Dochnal pomagał również przy renegocjacji umowy przywatyzacyjnej EC Połaniec.

Typ tekstu: Prywatyzacja
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-06-24 00:52:00
Czytano: 5518 razy

 

Za czasów Akcji Wyborczej Solidarność prawdziwy rozwój gospodarczy przeżyła firma BM&F. Jak  szybko zaczęła działać po dojściu AWS do władzy, tak szybko zwinęła żagle      w roku 2001. Międzyczasie otrzymała następujące prywatyzacje.

Wykaz umów zawartych z Business Management and Finanse S.A. z siedzibą w Warszawie (obecnie BRE Corporate Finanse z siedzibą w Warszawie) 

Obecnie połowa towarzystwa z BMF S.A., na czele z  byłym asystentem posła Celinskiego, prezesem Urbańskim,  udała się pracowac dla lobbysty – Marka Dochnala

Powyższy wykaz, wraz z wnioskiem o zbadanie udziału Marka Dochnala przy tych prywatyzacjach został przekazany  przeze mnie do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Marek Dochnal lobował również przy renegocjacji umowy na prywatyzacje EC Połaniec. Robił to przy pomocy ludzi z BM&F.

Efektem było odpuszczenie  firmie Traktabel 50 milionów EURO inwestycji.

Obecnie  EC Połaniec zajmuje sie Prokuratura w Kielcach.  Pozostałe prywatyzacje   BMF - w kontekscie  udziału Dochnala,  będzie zapewne badała prokuratura w Łodzi.

Prokuratura Apelacyjna w Rzeszowie prowadzi  z zawiadomienia posła  Zbigniew Nowaka postępowanie  przygotowawcze  w  sprawie przekaznia  firmie BM&M S.A.,  w sposób  hurtowy, wskazujący na naruszenie - Ustawy o zamówieniach publicznych w/w prywatyzacji.

Firma  BM& F S.A.  za rok 1999 uzyskała ponad 54 milionów złoty przychodów, przy  18 milionach rok wcześniej. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że  za rok 1999  zysk wyniósł jedynie 163.777,53 zł. Jak wynika z informacji zawartej w sprawozdaniu,  koszty zapłacone  wysokiej klasy specjalistom wzrosły o... 36.1 mln zł.

W roku 1998 BMF SA podniosło kapitał akcyjny o 100 tyś zł, przy czym wiekszośc akcji była na okaziciela. Od 1999 rok nie złożono do KRS żadnego dokumentu. Zatem nie wiadomo, kto, gdzie, co i jak... Taka firma prywatyzowała kwiati perły polskiego przemyslu.

Nasuwa się pytanie – jak to możliwe, żeby zysk w firmie doradczej przy ponad 50 mln zł przychodów wyniósł jedynie 160 tyś?  Czy zawierane umowy o dzieło lub zlecenia nie były...? 

red.

Przy prywatyzacji ZPC Dolina Nidy, akcjonariusze (emeryci) zostali oszukani na około  15 mln zł. Inwestorzy wraz ze związkami zawodowymi podpisali taki pakiet socjalny, który nie dawał możliwości sprzedaży akcji pracowniczych po takiej samej cenie,  jaką od Atlasu i Lafarge otrzymał Skarb Państwa.

Komentarze internautów

2012-05-21 19:53:30 Sylwester
Wolności i Demokracji brak. Żydokomuna rządzi! Smutne ale prawdziwe. Problem jest taki, że nikogo to nie interesuje! Może zacznie, ale wtedy będzie już za późno! A zacznie dopiero wtedy jak 90% będzie na skraju biedy a 10% będzie się pławić w luksusach! Na razie na skraju biedy jest 25%! Chciałbym żebyśmy wyszli wszyscy jak w 1981, ale garstka ludzi nic nie zdziała!

2005-06-24 22:38:04 » posel nowak
Ro prosze o nawiazanie kontaktu z moja osobą- w ramach komitetu wybrczego
Mamy 25 lat od sierpnia 1980 rok. jest szansa zrobic cos dla Polski. Zróbmy więc razem!

Sam nie moge wszystkiego

info@raportnowaka.pl
lub
Zbigniew.Nowak@sejm.pl

2005-06-24 21:36:51 Mariusz
Panie Kazimierzu mam nadzieję, że doczekamy czasów kiedy normalność powetuje wszystkie straty wywołane strukturalnym bezrobociem w Polsce. To państwo jeszcze za to zapłaci!. Boże chroń przed nomenklaturą i głupotą. Panie Zbigniewie walczmy o bezrobotnych ściślej o pełne zatrudnienie i wyrównanie strat finansowych i moralnych.
Polacy wyjeżdżają z mocnym postanowieniem "my tu nigdy nie wrócimy" za taki stan rzeczy wszystkie rządy po 80 roku powinny zostać pociągniete do odpowiedzialności karnej.

2005-06-24 11:13:24 Kazik
Zawsze twierdziłem, iż to solidaruchy zniszczyły Polskę, a komuchy skorzystały tylko z okazji, aby się do tego złodziejstwa przyłączyć. Dzisiaj już wiemy, komu przeszkadzał PRL. Ja od 6 lat jestem bezrobotny (mam 58 lat), nie mam prawa do żadnych świadczeń, a do emerytury daleko. Przeklinam solidarność i tę całą "wolność" i demokrację.

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 1 i 1:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami