Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Geniusz Ponidzia do prokuratury

Starostwo wyłudziło w ostatnich w ostatnich latach olbrzymie dotacje od Skarbu Państwa. Aby je uzyskać wraz z firmą posła Długosza fałszowano dokumentacje. Polegało to na tym, że przerabiano na fakturach daty. Takie fałszywki przedładano wojewodzie

Typ tekstu: Region: Nowy Pi�czowianin
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-06-06 23:28:53
Czytano: 4739 razy

Czy dr Kozera, starosta pińćzowski pojdzie siedzieć?

Starostwo wyłudziło w ostatnich  w ostatnich latach olbrzymie dotacje  od skarbu Państwa. Aby je uzyskać wraz z firma posła Długosza fałszowano dokumentacje. Polegało to na tym, ze przerabiano na  fakturach daty wystawienia. Takie fałszywki przedłożono wojewodzie.


Wiele lat musiałem dochodzić prawdy na temat działalności Starostwa w Pińczowie, w szczególności dr  Andrzeja Kozery. Dużo wody w Wiśle musiało upłynąć, żeby wykazać jakich numerów  na zamówieniach publicznych  dopuszcza się Geniusz Ponidzia.

Przekazywany dziś Państwu dokument  wyraźnie wskazuje jakich przestępstw dopuścili się pracownicy starostwa.
Przypominam, że jedna z głównych bohaterek tej historii,  została już raz skazana za fałszowanie dokumentów, a mianowicie w roku 2000. Pan Starosta zatrudniając skazaną osobę dobrze wiedział, kim jest Anna Dymek. Widział, że pracując w UM w Pińczowie  fałszowała pozwolenia na budowę. Taka osoba jak najbardziej nadaje się do zamówień publicznych

Wszystko można sobie wyobrazić, ale żeby z internatu LO,  remontowanego tak naprawdę pod potrzeby zakładanej pod Starostę Wyższej Szkoły Umiejętności, w której zapewne za niedługo – po odsadzce, dr Kozera  będzie kanclerzem, zrobić na potrzeby dotacji na rozbudowę szpitala ośrodek zdrowia, to może wymyślić tylko Geniusz Ponidzia.

Ponieważ już raz toczyło się z mojego zawiadomienia, wspartego przez UKS postępowanie karne  (w roku 2004  zostało bezprawnie umorzone), a NIK nie za bardzo spieszy się ze złożeniem swojego zawiadomienia, postanowiłem  dziś napisać w oparciu o ten dokument oraz pozostały materiał  pokontrolny, wniosek o  jego podjecie.
Pan Starosta  utrudniał również inspektorom UKS okazanie dzienników budowy. Robił to nawet w tedy, gdy wystąpili oni do niego z takim zadaniem  na drodze pisemnej. Nie jest zrozumiałym, dlaczego służby skarbów nie złożyły nań zawiadomienia o utrudnianie kontroli

Jedna z firm, która fałszowała faktury, zmieniając daty była firma Edam ( ta od posła Długosza), która w roku 1999 budowała kotłownie. Już po raz kolejny widać ( po szpitalu w Morawicy) ze jak poseł Długosz wystarał się o kontrakt wojewódzki, to  beneficjanci zatrudniali  jego firemki.

Na koniec spieszę poinformować, że pan starosta lub jego rodzina ma inne postępowania karne. Są to:
- utrudnianie dostępu do informacji publicznej ( PR Kraków)
- zatrudnienie syna na fikcyjnym etacie za 1800 zł w ciężar Warsztatów Terapii Zajęciowej

Jak widać na tym przykładzie sitwa dra Kozery padła...

Komentarze internautów

2006-06-08 09:21:30 » ex posel nowak
W koncu jedna osoba, ktora mysli podobnie, tylko kto pojdzie siedziec wczesniej?

2006-06-07 22:26:57 kolo
ten internat LO pujdzie w rece prywatne, tylko nie wiadomo jeszcze czyje...

2005-06-26 09:37:34 ELF
PPN:
a Pan Poseł znowu jedyny sprawiedliwy ?

2005-06-12 13:16:09 KANCLERZ NIKODEM KOZERA
WIĘZIENIE NIE DLA KRÓLA

WIEZIENIE NIE DLA KRÓLA !!!!!!!!!!!

2005-06-07 21:13:33 zoro
jeszce sitwa nie padła
uwierzę jak zobaczę efekty i geniusza w pudle

2005-06-07 15:47:11 TPI
Panie pośle, jak silna jest oczerniająca Pana propaganda, dlaczego ci ludzie z Pińczowa, okolic są zadowoleni gdy władze robią z nich idiotów. A jak Pan odsłąnia trochę bagienka władzy, to ludzie stwierdzają, spora częś że PAn jest zły, niedobry otd.

2005-06-07 15:44:30 Piotr
No żeby tak w naszym mieście ktos tropił afery to było by dobrze.. gratulacje dla PPN.

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 3 i 1:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami