Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Policjanci mają zarzuty

Do 4 lipca br. co najmniej trzem policjantom z pińczowskiego garnizonu policji prokuratura w Busku Zdroju postawi zarzuty niedopełnienia obowiazków służbowych. Tak orzekła Prokuratura Krajowa. Sprawa dotyczy niepoinformowania Funduszu Gwarancyjnego

Typ tekstu: Region: Nowy Pi�czowianin
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2005-06-28 22:59:37
Czytano: 5821 razy

 

W dniu 20 czerwca 2000 roku dwóch policjatów z KPP w Pińczowie przeprowadziło kontrole samochodu marki STAR, którym poruszał sie Józef Boś. Pomimo, że panowie Wyczyński oraz Ciołek ustalili bezspornie, iż kierowca nie posiada aktualnego przegladu technicznego, dowodu rejestracyjnego na kierowany przezeń pojazd oraz ważnej polisy OC, uznali, iż jest to czyn  ścigany z art. 95 kodeksu wykroczeń (chwilowy  brak posiadania podczas kontroli wymaganych parwem dokumentów), a nie czyn opisany w art. 97  kw, tzn. tzw. "worek",  w którym znajduje się między innymi sankcja za brak polisy OC zagrożona karą do 5 tyś zł

Pomimo, że kwalifikacja jest oczywista, wszyscy badający w roku 2000 tą okoliczność uznali, że kierowany przez Józefa Bosia samochód marki STAR znajdował się nie w ruchu publicznym lecz na terenie prywatnym, co wykluczało  wg nich zastosowanie art. 97 kw.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że samochód zlomiarza musiał jakoś w tym dniu wjechać na  tą prywatną posesje. Gdyby założyć, że prawdziwą i logioczną jest teza, iż samochód znajdował sie na terenie prywatnym i nie przyjechał z publicznego ruchu ulicznego, to  rodzi sie pytanie - jak i kiedy cięzarówka złomiarza wjechała na zakład, do tego załadowana po brzegi złomem?

Było tak -  jest to też zgodne z doświadczeniem życiowym! Samochód na krótko przed  interewencja policji, wywołaną  zawiadomieniem przemnie  lokalnej polcji przybył z ruchu ulicznego. Innej  możliwości  nie ma i być nie  może. Ciężarówka złomiarza  ani  nie spadła z  nieba, ani też nie zastała w nim wyprodukowana, a ponieważ  kiedyś jednak musiała wjechać na zakład, to oczywistym jest przy fałszywych tablicach,  że w momencie wjazdu na zakład  z  ruchu publicznego, kierowaca popełnił wykroczenie z  art 97 kw. Niby proste, a jednak uznano, że samochodzik Józka Bosia stał  na moim zakadzie od zarania dziejów.

Debatowali, debatowali i uradzili wszyscy, łącznie z kierownictwem KPP w Pińczowie - bez obecnego komendanta, że Funduszu zawiadamiać nie trzeba.

Tak było do dziś!   W obecnej chwili wiadomo,  że w/w panowie staną się do dnia 4 lipca br podejrzanymi o czyn z art 231 kk, czego skutkiem będzie wydalenie ich z służby w policji.

Długo trzeba było czekać na taką decyzje, ale działanie do końca pokazuje, że  nie mieli racji, ba można powiedzieć, iż twierdzenie, że cieżarówka "spadła z nieba", albo  była tam od zawsze z lekka trąca fałszywymi zeznaniami i utrudnianiem postępowania karnego.

Może dojść do sytuacji, że podobnie jak w Sokołowie Podlaskim przed prokuratorem stanie pluton policjantów z dużym wachlarzem zarzutów, oraz przy tej okazji wyda się, że sprawa Bosia była od samego początku kręcona.

Dziwne, że na tą sama nutę grał pinczowski sąd, który wstępnie uznał mnie winnym zarzucanego mi czynu. Jednak ja udowodniłem, że nie jestem garbaty. I kto tu był niepoczytalny.

Tu można zobaczyc  odpowiedzi na ostatnie interwencje u:

Prokuratora Krajowego oraz  Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji

Pomimo, że bazują na tym samym stanie faktycznym, odpowiedzi są drastycznie odmienne.

Tu jest link do dokumentu PO  w Kielcach pokazujacego nadchodzące kłopoty niektórych (bez komendanta KPP w Pińczowie)

Ten przykład pokazuje jak wprowadzono w błąd komendanta wojewódzkiego policji oraz ministra Matusiaka. To przykre, że trzeba słuchac wywodów, iż samochód  - wg policji "spadł z nieba".

Za wyżej przytoczonymi dokumentami, opublikowanymi na serwerze Sejmu RP, podaje, że z policjanci już  postwionymi procesowymi zarzutami to:

Józef C. oraz  Jacek W.  -  z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Pińczowie. Kto ich nie zna w Pińczowie?

Panów ze związków zawodowych polskiej policji  informuje, że zostaje złożone dodatkowo zawiadomienie o utrudnianie postępowania karnego prowadzonego przez PR w Busku Zdroju. Wszelkie dotychczasowe działania zeznających innych polcjantów noszą znamiona doprowadzania do uniknięcia odpowiedzialnosci karnej sprawców. W/w panowie zapewne otrzymają jeszcze zarzuty z art 233 kk za zeznania składane do sprawy przeciwko mnie.

Postępowanie to utrudniał nawet sam prokurator nie wykonując  oczywiście koniecznych czynności.

cdn.

 

 

Komentarze internautów

2007-07-18 13:42:04 krzysiek
panie Nowak gdzie pan jest Pińczów czeka na pana i pytanie jak tam studia prawnicze bo ostatnio jak pan cwaniakował do mnie to mowił ze studiuje prawo wiec jak tam już aplikacja?

2007-01-05 22:47:32 adam
chłopie walczysz z wiatatrakami a policjanci dalej pracuja bo sprawa jest umorzona a ty sie lecz i nie pisz ze głodujesz bo cos wiem na ten temat.

2005-08-13 15:57:15 Józef
8 mln. to duża kwota !!!. Ja bym nie popuścił .

2005-08-11 12:45:49 ELF
Mnie wciaz nurtuje "problem zlomiarza". Pewne nierozwiazane zagadki tej sprawy: np. 1. po co PPN donosil na kolege (zlomiarza) ?
2. czy PPN bylo wstyd tak donosic ?
3. ile PPN pozyczyl zlomiarzowi ? ( to moze byc obiecujacy watek tej sprawy ... a moze to byla zapłata ? No wlasnie , ale ile i za co ? ....)

2005-07-03 08:38:44 Józef
Czarna magia !!!.

2005-07-02 21:29:23 » posel nowak
Oni popełnili przestepstawo. Jak falszywie mnie oskarzono, chciano mnie zamknac w pschyiatryku, zabrono mi byc moze prawdopodobnym skazaniem zycie zawodowe, jak w drodze przestepstwa zagrabono mi majatek rzedu 8 mln to pana nie interesuje.

Panie, poniewaz jestescie wichrzycielami na tym forum, z poniedzialkiem, bedzie albo czasowo zamkniete albo moderowane. Mozecie sobe pisac w innym miejscu.

Tym czasem widzimy sie w sądzie karnym. DOŚC2005-06-30 08:26:48 Józef
Będę tę sprawę śledził uważnie z uwagi na kk.

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 5 i 5:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami