Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Sąd w Goleniowie pod sąd cz. 2

Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim pod syg. Ds 73/11 wszczęła śledztwo w sprawie Prezesa Sądu Rej. w Goleniowie oraz innych nie wymienionych z nazwiska osób - których działania noszą znamiona przestępstwa.

Typ tekstu: Uk�ad Szczeci�ski
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2011-02-03 01:01:02
Czytano: 3469 razy
 

W dniu 28 stycznia br Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim pod sygnatura Ds 73/11 wszczęła śledztwo w sprawie Prezesa Sądu Rejonowego w Goleniowie oraz innych nie wymienionych z nazwiska osób - których działania noszą znamiona przestępstwa.

Link do kopii postanowienia prokuratury

Czyny które będę a w następstwie wszczęcia tego postępowania badane to między innymi:


  1. niedopełnianie obowiązku służbowego wynikającego z art. 351 kpk (bezstronny dobór sędziów)

  2. usuwanie /niszczenie dokumentów – (Ewidencji wpływów aktów oskarżania i zarządzeń)

    fałszowanie zarządzeń wydawanych w trybie art 351 kpk

  3. podrabianie alfabetycznych list sędziów


Wszczęcie tego śledztwa było możliwe ponieważ Sąd zażaleniowy który badał odwołanie pokrzywdzonego nakazał jego prowadzenie. Jednym z argumentów był wydany w czerwcu 2010 roku przez TK wyrok w sprawie skargi konstytucyjnej wniesionej w związku kwestionowaniem konstytucyjności art 231 kk. Trybunał Konstytucyjny nie tylko nie podważył tej normy na parudziesięciu stronach dookreślił kto i kiedy może i popełnić taki czyn. W postanowieniu uchylającym decyzje prokuratury zasugerowano , ze nierzetelne zbadanie zarzutów podniesionych przez zawiadamiającego może skutkować kolejnym zawiadomieniem - tym razem przeciwko prokuratorom.


Ponieważ skala działania II wydziału karnego może być znacznie większa to zwracam się do tych osób, które miały w ostatnich latach w Sądzie Rejonowym w Goleniowie zawisłe sprawy karne aby wystąpiły o wgląd do akt, ustalały czy znajduje się w nich zarządzenie o wyznaczeniu sędziego, wniosły o wydanie kopii a w przypadku braku takowego dokumentu zgłosiły ten fakt do prokuratury w Kamieniu Pomorskim, żądając uznania ich za pokrzywdzonych do sprawy: Ds 73/11

Proszę tez o info na: info@raportnowaka.pl


Zbigniew NOWAK  500 633884

Komentarze internautów

Brak jeszcze komentarzy do tej wiadomości.
Twój komentarz może być pierwszy!

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 4 i 3:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami