Najnowsze tekstyJuż wkrótce | WiadomościReportażeZygmunt Jan PrusińskiWywiadyCiekawostkiAfery | NewsletterCzatPoleć stronę

Protest głodowy


Wystąpienie 21.07.2004

Wystąpienie z dnia 21.07.2004 w sprawie wyrażenia przez Sejm zgody na doprowadzenie posła Zbigniewa Nowaka do sądu Rejonowego w Pińczowie.

Typ tekstu: Wyst�pienia
Autor: Zbigniew Nowak
Źródło: raportnowaka.pl
Publikacja: 2004-07-22 12:00:00
Czytano: 13457 razy

Panie Marszałku,

Wysoka Izbo,Wniosek złożony przez Sąd Rejonowy w Pińczowie, a dotyczący wyrażenia przez Wysoki Sejm zgody na doprowadzenie mojej osoby do tegoż sądu nie był konieczny, tym samym wcale nie musiał zajmować cennego czasu Wysokiej Izby.

Stałoby się tak, gdyby z jednej strony tenże sąd, a konkretnie sędzia Jolanta Jędrszczyk chciała przestrzegać mojego niezbywalnego, gwarantowanego przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej prawa do obiektywnego, bezstronnego, a tym samym uczciwego procesu, z drugiej zaś - złożony za pośrednictwem Ministra Sprawiedliwości Wysokiej Izbie wniosek, został zrozumiany, zarówno przez Prokuratora Generalnego - Pana Grzegorza Kurczuka, jak i byłego szefa Kancelarii Sejmu - pana Krzysztofa Czeszejko - Schochackiego, jakby nie było z zawodu adwokata.

Pan adwokat, szef kancelarii Wysokiej Izby, mógł a nawet powinien, zanim przekazał ten wniosek Szanownemu Prezydium Sejmu, zwrócić uwagę na to, że moje zachowanie jest zewsząd zasadne, ponieważ to właśnie sąd w sposób oczywisty narusza podstawowe prawa człowieka, tym samym zachodzi konieczność zwrócenia sędziemu w trybie ustawy o ustroju sądów powszechnych - uwagi.

Dlaczego ?

Ponieważ sąd naruszał przez ponad rok -

zasadę bezpośredniości w procesie karnym.

Tego działania sądu nie zauważył nikt w Sejmie!


Rozumiem, Sejm nie jest od pilnowania praw człowieka, pomimo, że my wszyscy jako posłowie ślubowaliśmy, cytuje:

\"Ślubuję uroczyście jako poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej....... strzec dobra obywateli, przestrzegać porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej.\"

Panie Marszałku Borowski - czyż ja nie jestem obywatelem naszego kraju - Polski, czyż prawo do uczciwego procesu nie jest mój dobrem?

Nie zrobił tego też sprawujący nad sądami administracyjny nadzór pan Minister Kurczuk. Takie zachowanie spowodowało, że naruszający przepisy i zasady procesowe pińczowski sąd działał do tej pory w sposób absolutnie bezkarny.

W tej sprawie pytam się wprost Pana posła Kurczuka - dlaczego dopuszczał pan do łamania Konwencji Praw Człowieka?

Tak więc zamiast rozstrzygać ten wniosek, tu i teraz w Sejmie, wszystkie osoby po drodze, mające lub muszące mieć świadomość naruszania prawa przez sąd, miały obowiązek zwrócić się do Ministra Sprawiedliwości, aby ten sprawujący konstytucyjny nadzór nad sądami, zechciał przy pomocy stosownej ustawy spowodować choćby lustrację tego procesu.

Pytam się dlaczego Ministerstwo dopuszcza do tak rażącej obrazy przepisów prawa procesowego. Jeżeli to dzieje się w stosunku do posła na Sejm, to co ma powiedzieć te siedem tys. osób, które na wyrok cywilny muszą czekać ponad 5 lat.

Wysoka Izbo!

Jeżeli widzę, że niezawisły, niby bezstronny sąd, w sposób demonstracyjny i oczywisty łamie moje przyrodzone i niezbywalne prawo do obrony, do uczciwego procesu, to nie pozostaje mi absolutnie nic, jak tylko odmówić uczestnictwa w takim procesie, co też z pełną świadomością wszelkich konsekwencji płynących z takiego zachowania - zrobiłem.


Szanowni Państwo Posłowie!

Aby zrozumieć co jest przyczyną takiego zachowania pińczowskiego sądu muszę, co z przykrością robię, zapoznać Wysoką Izbę z genezą oskarżenia mojej osoby przez Prokuraturę w Kielcach.


W roku 1998, działając jako prezes łódzkiej spółki prawa handlowego, prowadzącej działalność znacznych rozmiarów, postanowiłem w imieniu i na rzecz tegoż podmiotu zakupić od syndyka masy upadłości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej były zakład mleczarski położony w Pińczowie. Obiekt wg rzetelnych wycen przedstawia znaczą, idącą w miliony zł wartość odtworzeniową. To ogromny 4 hektarowy zakład, oddany ostatecznie do użytku w roku 1977. Nie byłoby problemu, ponieważ była to transakcja jakich wiele na rynku nieruchomości. Ta transakcja ma jednak to do siebie, że z jednej strony byłem ja – zwykły, uczciwy przedsiębiorca, z drugiej zaś - syndyk upadłej „Mleczarni”, pani Agnieszka Szufel Figurska - uwaga - córka dziekana Izby Adwokackiej w Kielcach, adwokata Stanisława Szufla. Konkurentem do zakupu w ramach tego ogłoszonego na niby przetargu, był tym razem zastępca pana dziekana Szufla - mecenas Jan Zawartka. Rzeczoznawcą wynajętym przez syndyka do wyceny sprzedawanego obiektu był biegły sądowy. Całość działalności nadzorował Sąd Rejonowy w Kielcach, a ostatnio nadzór nad syndykiem sprawuje słynny sędzia Adamczyk, ten sam, który nie mając akt źródłowych w jeden dzień od złożenia wniosku ogłosił upadłość Huty Ostrowiec. Jak wszyscy wiemy z upadłością tejże Huty związany jest nie kto inny jak znany polityk - poseł Jerzy Jaskiernia

To nikt inny, jak tylko córka dziekana ORA w Kielcach doprowadziła do postawienia mi wszystkich zarzutów.

Osobą, która sporządzała akt notarialny na zakup tej nieruchomości był notariusz Janusz Putowski, były przewodniczy sekcji u

1 2 3 4 5 6 7 8

Komentarze internautów

2014-01-02 14:31:27 Wiesia z Siemiatycz
Świetne wystąpienie! Serdecznie gratuluję!

2011-02-21 23:22:50 Grażyna
Wszędzie to samo. Przekręty, cwaniactwo, matactwo. Od wschodu do zachodu, od południa po północ kraj atakuje ta gangrena

2009-03-18 21:34:29 Michał
"Psy szczekają , a karawana idzie dalej."
Brawa dla Pana Zbigniewa!
Więcej nam w RP takich ludzi potrzeba!
Antoniusz Kulesza.

2006-04-05 15:02:34 » Test
Test

2006-04-05 13:21:40 » Test
Test

2006-01-15 18:03:22 piotr
p.posle Nowak ale co to da ze bedzie pan protestował skoro w Polsce byłe jest i bedzie korupcja i łamanie prawa obywateli do godnego zycia???

2005-06-19 14:31:40 » poseł nowak
pod wydarzenia w dniu 17 czerwca

2005-06-19 11:22:30 dom_in
panie pośle nowak czy może pan wie gdzie znaleść w necie ten film gdzie marszałek przywołuje pana do porządku

2005-06-17 20:04:55 ghjg
Panie pośle , niech pan się nie poddaje , Naród Polskie czeka na takich ludzi jak Pan

2005-05-18 13:31:01 włodek
tak dalej trzymać

2005-05-18 13:29:20 józek
tak czy owak zawsze nowak

2005-05-17 20:29:46 Agulka
Dzień dobry. Niezle Pan to sobie wymyślił. Ludzie w Polsce są naiwni.Poza tym jest wielu emerytów,którzy wierzą takim "artystom" jak Pan czy Lepper.I nic dziwnego,bo dobrze się tu nie dzieje.W takim razie najlepiej narobić dużo szumu wokół siebie a notowania wzrosną.Czy Wy w tym sejmie nie macie w ogóle wstydu?Te Wasze przedstawienia oglądają ludzie nie tylko w kraju.

2005-05-16 18:57:48 Nilo
Kończ Waść - wstydu oszczędź!

2005-05-12 11:13:51 o. Mateusz OP
Wielebny Pośle!
Niech będzie pochwalony....!
Dobrym sposobem na post głodowkowy jest codzeinne uczestnictwo we mszy świetej i spozywanie Najświętszej Eucharystii. W Niemczech jedna nawiedzona mistyczka żyła na tym bożym pokarmie kilkanaście lat! Trzeba probować. Może i nad Panem Duch Święrty Cuzwa i Maryja Niepokalana Zawsze Dziwica - ta od Rydzyka.

2005-05-06 23:23:43 Rodzinka
Szanowny Panie Posle!! Jestem pod wielkim wrazeniem, mam sporą nadwagę, więc chyba również zostanę posłem!;-))) Z wyrazami szacunku - EDEK SPAŚLACZEK!!!

zobacz wszystkie (55) komentarze »

Dodaj swój komentarz

Zanim dodasz komentarz:
Przeczytaj informacje o polityce prywatności, dobrach osobistych i zbieraniu danych (kliknięcie rozwinie planszę z informacjami)

Twoje imię:


Mail (tylko do wiadomości redakcji):
Twój komentarz:
Suma liczb 2 i 1:
 
do początku strony

Copyright © 2005-2018 RaportNowaka

Kontakt z nami